TINGIMUSED

Mida tasub autolaenu võtmisel tähele panna? Millistele tingimustele peab autolaenu soovija vastama? Millised kohustused kaasnevad autolaenuga? Kas autolaenu võtmisega kaasnevad lisakulud? Lugege ja saate teada!

Loe lisaks

AUTOLAENU SAAMISE TINGIMUSED

Mida tasub autolaenu võtmisel tähele panna?

Autolaenu võtmisel nii nagu ka iga teise laenutoote puhul, on tähtis mõelda enda jaoks selgeks, miks on konkreetse laenusoovi ajendiks. Sisuliselt tuleb enda jaoks läbi mõelda, kas laenu võtmine on hetkevajadusi arvesse võttes põhjendatud ning kas võetav kohustus on vastavuses enda reaalse finantsvõimekusega ehk kas on olemas võimekus laenu probleemideta teenindada. Niisamuti tasub valmis mõelda, milline on stsenaarium vähenenud maksevõime tekkimise korral ning kuidas sellisel juhul toime tulla oma igakuise laenukohustusega.

Millistele tingimustele peab autolaenu soovija vastama?

Peamised tingimused, mis on seatud autolaenu saamiseks on tõendatav ja regulaarne sissetulek (töötasu, üüritulu vms) ning soovituslikult korrektne maksekäitumine lähiminevikus. Seega võib arvestada, et kui mainitud tingimused on täidetud, on autolaenu edasine vormistamine juba lihtsam.

Millised kohustused kaasnevad autolaenuga?

Sõltuvalt valitud autolaenu tüübist (autolaen ehk auto järelmaksuga ostmine või laen auto tagatisel) kaasnevad laenu saamisega igakuised kohustused ehk rahalised väljaminekud. Kui vastu on võetud otsus taotleda autolaenu, tuleb edaspidi arvestada kindlas summas laenumaksete tasumisega laenuandjale. See kuumakse sisaldab lisaks laenu põhiosa tagasimaksele ka intressikulu arvutatuna laenu põhiosa jäägilt.

Kas autolaenu võtmisega kaasnevad lisakulud?

Tavapärane praktika on, et lisanduvale intressikulule tuleb täiendavaks väljaminekuks laenu võtmisele juurde arvestada ka lepingutasu, mis sõltuvalt teenusepakkujast on 1-3% laenatavalt summalt. Reeglina ei tule lepingutasu siiski rahas laenuandjale välja maksta, vaid see kulu arvestatakse mugavalt laenusumma sisse. Seega sisuliselt ei kaasne autolaenu võtmisega enne laenusumma väljastamist lisakulusid.

Uuri tarbijakrediidi laenutingimuste ja tarbija õiguste kohta ka Finantsinpekstiooni tarbijaveebist minuraha.ee