AUTOLAEN

Peale selle artikli lugemist saate teada: Mis on klassikaline autolaen? Kelle jaoks on autolaen mõeldud? Millises olukorras on autolaenu vaja? Millised on autolaenu eelised teiste finantsteenustega võrreldes?

Loe lisaks

Autolaenud

Mis on klassikaline autolaen?

Tarbijate seas kõige laialdasemat kasutust leidev laenutoode on laen auto ostmiseks ehk lühendatult autolaen. Tegemist on sihtfinantseeringuga, mille raames väljastatakse soovijale väikelaen auto ostmiseks. See on paindlik laen, mille kasutamine kerkib päevakorda enamasti siis, kui tekib vajadus sõiduvahendi soetamiseks.

Autolaenu väljastamine finantsteenuse pakkuja poolt tähendab, et väljastatakse laen, mille eest laenutaotleja saab finantseerida sõiduvahendi soetamise kiirelt ja paindlikult. Eriti mugavaks ja pingevabaks teeb kogu protsessi asjaolu, et enamasti pole autolaenu väljastamise eelduseks lisatagatise või laenu sissemakse olemasolu.

autolaen

Kelle jaoks on autolaen mõeldud?

Autolaen on mõeldud kõikidele neile, kel olenemata põhjusest on tekkinud vajadus auto soetamiseks või ootamatult tekkinud kulude katmiseks. Kuna reeglina on autolaen oma tingimustelt üsna paindlik, võimaldab see oma lihtsuses kättesaadavust laiemale tarbijaskonnale.

Autolaenule kvalifitseerumiseks on oluline silmas pidada laenu saamiseks seatud minimaalseid laenutingimusi ning tagada nendele vastavus.

Millises olukorras on autolaenu vaja?

Soovitus autolaenu võtmise kasuks otsustada kehtib eelkõige olukorras, kus tekib vajadus paindliku laenutoote järele. Eriti mugav on autolaenu kasutamine juhul, kui soovitakse soetada auto.

Oma olemuselt järelmaksutootena võimaldab see laenutoode auto eest tasuda võrdselt jaotatud osamaksetena. Kuivõrd autolaenu taotlemisega ei kaasne suuremaid lisakulusid ning selle saamine on üldjuhul kiire ning paindlik, on see sihtfinantseeringut silmas pidades kiireim lahendus omasarnaste laenutoodete turul.

Ennne laenulepingu sõlmimist võrdle erinevaid pakkumisi

Nagu elu on näidanud, siis võivad ka autolaenupakkujate krediidi kulukuse määrad olla seinast-seina. Siit õppetund: ainult intressimäära vaadates võid korralikult mööda pükse saada! Kindluse mõttes on soovitatav teha väga põhjalik turu uuring. Omaltpoolt soovitame küsida laenupakkumise vähemalt 3 erinevalt teenusepakkujalt ning võrrelda KKM määrasid. Heaks abimeesteks võivad olla ka laenuvõrdlusportaalide analüüsid. Näiteks laenukompass.ee on teinud põhjaliku autolaenude võrdluse, kust leiab värsket infot laenuturu kohta.

Millised on autolaenu eelised teiste finantsteenustega võrreldes?

Omamoodi eeliseks võib pidada asjaolu, et auto soetamisel järelmaksuga saab end auto omanikuks vormistada kohe peale tehingu toimimist. Võrreldes näiteks levinud autoliisinguga, kus auto omanikuks saab liisinguperioodi lõppemiseni tehingut finantseerinud laenupakkuja, on autolaen tarbijate seas kõige eelistatum finantseerimisvõimalus auto ostmiseks.

SOODSAIM AUTOLAEN

Hetke seisuga on üheks soodsaimaks sihtfinantseeringuks sõiduki ostmiseks või parandamiseks Raha24 autolaen intressiga al 8,5%. Sh maksimaalne laenusumma on neil 5000 eurot ja periood kuni 60 kuud. Raha24 tagatiseta laenude krediidi kulukuse määr on al. 19,95%.

Vaata kõiki teenusepakkujaid

ENNE AUTO OSTMIST

Olenemata sellest, kas auto ostmisega tuleb tegeleda esimest või mitmendat korda, on sellele kulutatavast rahasummast sõltuvalt tegemist tähtsa valikuga.

Seetõttu on oluline pöörata tähelepanu mitmele aspektile, mis on seotud auto valimise, ostmise ning selle omamisega kaasnevate kuludega.

Erilist tähelepanu tuleb selles vallas üles näidata juhtudel, kui on otsustatud kasutatud auto soetamise kasuks, kuna selle valikuga kaasnevad enamasti mitmed riskid, millest auto omamises vähekogenumad ei pruugi kursis olla.

Milline auto valida? Kasutatud auto soetamise plussid ja miinused

Suuremale osale inimestest on auto vajalik selleks, et jõuda punktist A punkti B.

See tähendab, et auto on enamike jaoks transpordivahend, mis kannab endas peamiselt praktilist väärtust.

Auto valimisel tuleks esmalt määratleda, mis on selle kasutamise peamine vajadus ning milliseid lisasid see endas kasutusmugavuse tagamiseks sisaldama peaks.

Kui see, kõige olulisem punkt, on enne auto valimist selgeks mõeldud, on valikuprotsessiga juba lihtsam edasi minna.

Tavapärane on, et kõige suuremad piirangud auto valimise juures seab eelarve. Teadaolevalt tuleb uhiuue auto eest välja käia oluliselt suurem rahasumma, kui kasutatud auto puhul.

Kulukas väljaminek on enamasti ka põhjuseks, miks auto ost finantseeritakse laenu toel ning see fakt tähendab, et auto ostmiseks kulutav rahasumma tasuks jätta mõistlikkuse piiridesse.

Pole saladus, et kasutatud auto ostmine võimaldab oma eelarve planeerimisel olla paindlikum, sest sel moel on võimalik vähesema raha eest saada rohkem, kui seda otse maaletoojalt uue auto puhul lubada saaks.

Kahtlemata on see üks peamistest põhjustest, miks kasutatud autode turg täna nii suureks kasvanud on.

Kasutatud auto seast võib endale igaüks valida just enda jaoks sobivama, pidades silmas nii selle auto praktilist väärtust, esteetilist meeldivust ja funktsionaalsust kui ka eelarvet, mille piiresse valitav sõiduvahend jääda võiks.

Kuidas veenduda kasutatud auto sõidukorras?

Kasutatud auto ostmine võib mõningatel juhtudel endaga kaasa tuua ootamatusi.

Seega on tähtis end võimalikeks ebameeldivusteks juba eos ette valmistada ehk minimeerida enda jaoks olukorrad, kus kasutatud autoga kaasnevad tehnilist laadi ning pahatihti kulukad probleemid.

Eelkõige tähendab kasutatud auto ostmine korraliku eeltöö vajadust, et end kurssi viia esinevate tüüpvigadega.

See teadmine on vajalik, et nende olemasolu oleks võimalik välistada.

Kui endal tüüpvigade tuvastamiseks vajalikud teadmised puuduvad, on soovituslik abina rakendada vastava ala spetsialiste.

Ostueelse kontrolli läbiviimiseks kasutatakse kõige sagedamini selleks spetsialiseerunud ettevõtteid ehk autoremonditöökodasid, sest enamikes tegutsevates on selline võimalus olemas.

Kuna tegemist on valdavalt rahakotisõbraliku teenusega, ei tohiks võimalust kasutamata jätta, kuna sellest saadav rahaline võit võib hiljem olla märgatav võrreldes kulutustega, millega tuleb silmitsi seista autot remontides.

Seega on siinkohal paslik kasutada „usalda, aga kontrolli“ põhimõtet, et võtta endale kasutatud ostmisega võimalikult väike rahaline risk.

Milliste kuludega tuleb autot omades arvestada?

Kasutamisel kulub iga ese, nii ei ole ka auto mingi erand.

Seega, eriti kasutatud autot ostes, tuleks juba eos arvestada, et mingil hetkel vajab see väiksemaid või suuremaid rahalisi väljaminekuid, kui tekib vajadus selle remontimiseks.

Kuluosad vajavad vahetamist olenevalt detailist kas iga hooaja-paari järel või teatud kilometraaži läbimisel.

Hea näide on siinkohal rehvid – neid on vaja vahetada minimaalselt kaks korda aastas ning arvestada tuleb sõltuvalt nende kvaliteedist päris kuluka väljaminekuga.

Ideaalne võimalus rahaliste väljaminekute puhul on nendega varakult arvestada. Mõnikord võib aga juhtuda, et kulutused tekivad ootamatult ning sellisel juhul on võimalus leida lahendus ka muudest finantseerimisallikatest, näiteks väikelaenudest või mõnest alternatiivsemast lühiajalisest laenust.

Kuidas iganes selliseid rahaga seotud olukordi lahendada ei otsustataks, nendeks tuleb valmis olla, kuna need on vältimatud.

Täpselt sama seaduspärasus kehtib ka autoga seotud püsikulusid silmas pidades, sest kütus, kindlustus ning ülevaatus on järjekordsed kuluallikad, millest autot omades ei saa üle ega ümber.

Suurimad portaalid, kust leiab autode müügikuulutusi: